dárková řada Lavande

 

V této řadě výrobků je výhradně používán 100% přírodní levandulový olej.

Aroma levandule má velký význam v aromaterapii a to z jednoduchého a prostého důvodu. Pouhé vdechování vůně z levandule totiž zahání depresi a navozuje příjemné usínání.  Patří mezi nejpoužívanější silice, na kůži se může použít neředěná, uklidňuje, působí proti migréně, chřipce, dýchacích obtížích, má výrazné hojivé a výborné protiplísňové a antivirální účinky, působí jako repelent.

Nálev z květu levandule se přidává do koupele – již v antickém Římě ji přidávali do koupele (latinské lavare znamená mýt, umývat se). Levandule se také vkládá mezi oblečení v šatníku, které krásně provoní a zároveň odpuzuje šatní moly. Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje krevní tlak. Masáže oleji z levandule pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek.

 

Bambucké máslo

Jedná se o přírodní surovinu, která se získává z afrického stromu – ořešáku zvaného v angličtině shea tree. Tento strom, domorodci nazývaný karité, roste v úzké oblasti rovníkové Afriky. Jeho latinské jméno je Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum paradoxum, a jeho české jméno je máslovník. Surovina se získává z plodů máslovníků, které jsou velké asi jako švestky a obsahují ořech s jedlým jádrem. Usušená jádra se praží, drtí a třou tak dlouho, dokud se z nich nezíská krémový, máslu podobný tuk, zvaný bambucké máslo. V rovníkové Africe se od pradávna používalo jako balzám na menší popáleniny, při bolestech svalů a revmatických obtížích a jako ochrana před slunečním zářením. Bambuckým máslem si natírala tváře i královna Kleopatra. Bylo prokázáno, že bambucké máslo působí na pokožku velmi blahodárně a chrání ji před nepříznivými vlivy prostředí, regeneruje ji a hydratuje, zvyšuje elasticitu a zpomaluje proces stárnutí. Má také  protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje její přirozenou obranyschopnost a ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy životního prostředí. Je tedy vynikající surovinnou pro kosmetický průmysl. Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F. Vitamín E (tokoferol) je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti nádorovému bujení. Pro svou vynikající snášenlivost a příznivý vliv na pokožku je bambucké máslo vhodnou součásti kosmetických krémů na citlivou pleť.

 

Olivový olej

Jedná se o extra panenský olivový olej lisovaný za studena, který je nezbytnou surovinou k výrobě nejrůznějších kvalitních kosmetických prostředků. Pokožku šetrně čistí, zjemňuje a zvláčňuje ji, chrání pleť před mrazem, urychluje hojení jizev, přináší úlevu svalům po fyzické námaze.

řada Lavande

snopek sušené levandule

Snopek sušené levandule lékařské z letošní sklizně (70,- Kč/ks).

levandulové mýdlo

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním esenciálním elejem z levandule; 75g cena: 40,- Kč  

levandulové mýdlo Premium

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním esenciálním elejem z levandule a bambuckým máslem; 75g cena: 50,-Kč

levandulové mýdlo Olea

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním esenciálním elejem z levandule a panenským olivovým olejem; 75g cena: 45,-Kč

levandulový beránek

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním esenciálním olejem z levandule; 120g cena: 65,-Kč

koupelová sůl levandulová - sáček

mořská sůl s esenciálním levandulovým olejem a květem levandule; 550 g cena: 60,- Kč

koupelová sůl levandulová - dóza

mořská sůl s esenciálním levandulovým olejem a květem levandule; 550 g cena: 75,-Kč

sáček s drhnutým květem levandule

ručně vyráběný sáček s drhnutým květem levandule lékařské (L. angustifolia) cena: 60,- Kč

levandulový esenciální olej

levandulový esenciální olej z levandule prostřední (L. x intermedia), tzv. lavandin původ: Francie, Provence, oblast Valensole cena: 90,- Kč