dárková řada Citrum

 

V této řadě výrobků je používán výhradně 100% přírodní olej z citronové trávy.

Citronová tráva je po staletí používána v tradiční ájurvédské  medicíně a využívá se do kosmetických přípravků, k výrobě parfémů, solí do koupele, esenciálních olejů či k přípravě lahodného citronového čaje. V asijské kuchyni se používá k dochucování pokrmů. Je také přidávána do vonných tyčinek, protože odpuzuje hmyz. Snižuje cholesterol v krvi, působí blahodárně na nervové choroby, horečky, malárii a chřipky. Čaj z listů citronové trávy usnadňuje trávení, zvyšuje schopnost koncentrace, napomáhá detoxikovat játra, močový měchýř a ledviny. Olej z citronelly působí antisepticky, celkově uklidňuje a harmonizuje, zlepšuje náladu, má silný antivirální účinek a účinně odpuzuje hmyz.

 

Bambucké máslo

Jedná se o přírodní surovinu, která se získává z afrického stromu – ořešáku zvaného v angličtině shea tree. Tento strom, domorodci nazývaný karité, roste v úzké oblasti rovníkové Afriky. Jeho latinské jméno je Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum paradoxum, a jeho české jméno je máslovník. Surovina se získává z plodů máslovníků, které jsou velké asi jako švestky a obsahují ořech s jedlým jádrem. Usušená jádra se praží, drtí a třou tak dlouho, dokud se z nich nezíská krémový, máslu podobný tuk, zvaný bambucké máslo. V rovníkové Africe se od pradávna používalo jako balzám na menší popáleniny, při bolestech svalů a revmatických obtížích a jako ochrana před slunečním zářením. Bambuckým máslem si natírala tváře i královna Kleopatra. Bylo prokázáno, že bambucké máslo působí na pokožku velmi blahodárně a chrání ji před nepříznivými vlivy prostředí, regeneruje ji a hydratuje, zvyšuje elasticitu a zpomaluje proces stárnutí. Má také  protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje její přirozenou obranyschopnost a ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy životního prostředí. Je tedy vynikající surovinnou pro kosmetický průmysl. Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F. Vitamín E (tokoferol) je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti nádorovému bujení. Pro svou vynikající snášenlivost a příznivý vliv na pokožku je bambucké máslo vhodnou součásti kosmetických krémů na citlivou pleť.

 

Olivový olej

Jedná se o extra panenský olivový olej lisovaný za studena, který je nezbytnou surovinou k výrobě nejrůznějších kvalitních kosmetických prostředků. Pokožku šetrně čistí, zjemňuje a zvláčňuje ji, chrání pleť před mrazem, urychluje hojení jizev, přináší úlevu svalům po fyzické námaze.

řada Citrum

citronelové mýdlo

ručně vyráběné citronelové mýdlo s přírodním esenciálním olejem z citrónové trávy; 95g cena: 40,-Kč

citronelové mýdlo - Premium

ručně vyráběné citronelové mýdlo s přírodním esenciálním olejem z citrónové trávy a s bambuckým máslem; 95g cena: 50,-Kč

citronelový beránek

ručně vyráběné citronelové mýdlo s přírodním esenciálním olejem z citrónové trávy; 120g cena: 65,-Kč

koupelová sůl citronelová - sáček

koupelová sůl s přírodním olejem z citrónové trávy; 550g cena: 60,-Kč

koupelová sůl citronelová - dóza

koupelová sůl s přírodním olejem z citrónové trávy; 550g cena: 75,-Kč