dárková řada Aurantii

 

V této řadě výrobků je používán výhradně 100% přírodní pomerančovníkový olej.

Uklidňující pomerančová vůně působí nesmírně blahodárně na nervovou soustavu. Občerstvuje mysl, rozveseluje a odstraňuje napětí, harmonizuje duši ve stavech deprese, smutku, neklidu a úzkosti. Jeden z hlavních protikřečových olejů, který pomáhá při žaludeční nevolnosti a podporuje vylučování žluči (zažívací bolesti, zvracení, pálení žáhy, podrážděný tračník). Používá se k rozpouštění žlučníkových a močových kamenů, při chřipkách podporuje potivost a snižuje horečku, pomáhá léčit krvácivost dásní. Při kosmetickém užití oživuje povadlou pleť a rozpouští tukové buňky napadené celulitidou. Masáž pomerančovým olejem má hřejivé účinky a probouzí všechny smysly. Vůně sladkého pomeranče harmonizuje psychiku dětí. Pomerančovníkový olej může způsobit fotosenzibilujícím efektem.

 

Bambucké máslo

Jedná se o přírodní surovinu, která se získává z afrického stromu – ořešáku zvaného v angličtině shea tree. Tento strom, domorodci nazývaný karité, roste v úzké oblasti rovníkové Afriky. Jeho latinské jméno je Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum paradoxum, a jeho české jméno je máslovník. Surovina se získává z plodů máslovníků, které jsou velké asi jako švestky a obsahují ořech s jedlým jádrem. Usušená jádra se praží, drtí a třou tak dlouho, dokud se z nich nezíská krémový, máslu podobný tuk, zvaný bambucké máslo. V rovníkové Africe se od pradávna používalo jako balzám na menší popáleniny, při bolestech svalů a revmatických obtížích a jako ochrana před slunečním zářením. Bambuckým máslem si natírala tváře i královna Kleopatra. Bylo prokázáno, že bambucké máslo působí na pokožku velmi blahodárně a chrání ji před nepříznivými vlivy prostředí, regeneruje ji a hydratuje, zvyšuje elasticitu a zpomaluje proces stárnutí. Má také  protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje její přirozenou obranyschopnost a ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy životního prostředí. Je tedy vynikající surovinnou pro kosmetický průmysl. Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F. Vitamín E (tokoferol) je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti nádorovému bujení. Pro svou vynikající snášenlivost a příznivý vliv na pokožku je bambucké máslo vhodnou součásti kosmetických krémů na citlivou pleť.

 

Olivový olej

Jedná se o extra panenský olivový olej lisovaný za studena, který je nezbytnou surovinou k výrobě nejrůznějších kvalitních kosmetických prostředků. Pokožku šetrně čistí, zjemňuje a zvláčňuje ji, chrání pleť před mrazem, urychluje hojení jizev, přináší úlevu svalům po fyzické námaze.

řada Aurantii

Mýdlo - Pomerančovníkový květ

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním olejem z pomerančovníkového květu; 65g cena: 40,- Kč

pomerančové mýdlo

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním pomerančovníkovým olejem; 75g cena: 40,- Kč

pomerančové mýdlo - Premium

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním pomerančovníkovým olejem a bambuckým máslem; 75g cena: 50,-Kč

pomerančový beránek

ručně vyráběné glycerínové mýdlo s přírodním pomerančovníkovým olejem; 120g cena: 65,-Kč

koupelová sůl pomerančová - sáček

koupelová sůl s přírodním pomerančovníkovým olejem a pomerančovou kůrou; 550g cena: 60,-Kč

koupelová sůl pomerančová - dóza

koupelová sůl s přírodním pomerančovníkovým olejem a pomerančovou kůrou; 550g cena: 75,-Kč